Wykańczając łazienkę lub ją remontując, mamy ogromne możliwości aranżacyjne. Warto wykorzystać tę okazję do tego, aby stworzyć unikalny wystrój, który będzie nas zachwycał przez następne lata. Od łazienki wymagamy funkcjonalności, przytulności, estetycznego wyglądu. Duże znaczenie ma to, w jaki sposób wykończymy podłogę i ściany, co wpłynie w dużym stopniu na aranżację wnętrza. Zdecydowanie łatwiej będzie urządzić przestronne pomieszczenie, ale nawet przy ograniczonym metrażu można uzyskać pożądane efekty. Wystarczy dobrać odpowiednie płytki, które optyczne powiększą wnętrze i rozjaśnią je.

Ciekawe rozwiązania dla Twojej łazienki

Dobieranie płytek można oczywiście zlecić profesjonaliście, ale nie jest to konieczne. Ich parametry są dobrze opisane, wystarczy zapoznać się z opisem producenta na kartoniku czy zapytać o to sprzedawcę. Jeśli chodzi o inspiracje i pomysły na aranżację wnętrza, to nie brakuje gotowych katalogów czy stron internetowych z różnymi poradami i propozycjami. Idealnie urządzona łazienka to taka, która została dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji.

Na szczęście obecnie każdy może stworzyć wymarzony wystrój ze względu na mnogość materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych. Jeśli cenimy sobie efekt czystości i sterylności w łazience, to możemy wybrać białe płytki, skutecznie rozjaśniając wnętrze. Najlepiej sprawdzą się te z połyskiem, tworząc efekt lustrzanego odbicia. W celu ożywienia aranżacji zaleca się przełamać biel strukturą lub kolorami pastelowymi. Zaletą bieli jest jej uniwersalność i ponadczasowość, pasuje do praktycznie wszystkiego.

Miłośnikom odważniejszych aranżacji można polecić kontrastowe rozwiązanie, łącząc biel z czernią. Ciekawy efekt pozwoli uzyskać wykończenie ściany do połowy czarnymi płytkami i pomalowanie górnej części na biało. Interesującą opcją będzie też ułożenie na podłodze szachownicy czarno-białej. Oba kolory można stosować naprzemiennie lub zdecydować się na duże płaszczyzny monokolorowe.

Jakie rozwiązania aranżacyjne sprawdzą się w łazience?

Decydując się na płytki łazienkowe utrzymane w stonowanej kolorystyce, warto sięgnąć po bardziej wyrazisty dekor czy wyróżniający się kolor. Biele, szarości i beże warto przełamać dekoracjami kolorowymi czy strukturalnymi – należy mieć na uwadze to, aby pasowały one do pozostałych elementów wyposażenia. Ponadczasowym wyborem są białe płytki w połączeniu z drewnem ceramicznym, dzięki czemu wnętrze będzie wyglądało bardzo estetycznie i przytulnie. Kolejną propozycją jest postawienie na wyraźny motyw dekoracyjny na jednej ścianie, przykładowo przy umywalce z lustrem lub wannie.

Idealnie sprawdzają się dekoracje ceramiczne, płytki z wzorami linearnymi, geometrycznymi czy florystycznymi. Można też postawić na abstrakcję. Oczywiście w przypadku wzorów należy zachować umiar, aby uniknąć efektu przytłoczenia. Każde wnętrze nabiera charakteru, jeśli całkowicie gładkie płytki połączy się z wyraźnie zaznaczoną strukturą w jednakowej tonacji kolorystycznej. Ciekawy efekt można uzyskać, łącząc połyskujące płytki na ścianie z tymi matowymi na podłodze. Zestawianie ze sobą różnych faktur zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne, dlatego warto poeksperymentować.

swiatplytek24.pl