Jakkolwiek wanny wracają w ostatnich latach do salonów łazienkowych i to w wielkim stylu, to właśnie kabiny prysznicowe zdają się mieć przed sobą dużą przyszłość. Na pierwszy rzut oka są to obiekty wielkogabarytowe i masywne, jednakże to one zajmą mniej miejsca w pomieszczeniu łazienkowym. Okazuje się też, iż przemyślana aranżacja i dobór odpowiedniego typu kabiny przyniesie nam także oszczędność czasu i energii w jej utrzymaniu.

Jak nowocześnie zaaranżować łazienkę zgodnie z obecnymi trendami designu?

Jeden z najważniejszych wyznaczników, którymi powinna charakteryzować się nowoczesna łazienka, to brak trudno dostępnych miejsc. Ów minimalizm pozbawiony wystających elementów (wyeksponowanych rur, złączek) oraz dziwnych zakamarków, które wymusił model wanny, kabiny lub też montażysta, to dziś podstawowy wyznacznik schludnej i łatwej w utrzymaniu łazienki. Przykładowo, modele kabin prysznicowych marki Excellent pozbawione są widoku rozbudowanych i przykrych dla oka mechanizmów jezdnych. Zarówno serie 600 i 201, czyli kabiny prysznicowe półokrągłe, jak i kabiny prysznicowe narożne serii Mazo, Rols 1200 są zaprojektowane tak, by to szkło i solidne aluminiowe ramy były na planie pierwszym, a nie łączenia, zawiasy czy profile jezdne.

Także najzwyklejsze kabiny prysznicowe typu walk-in mogą stać się dominującym elementem wystroju nowoczesnej łazienki. Kabiny prysznicowe serii Vidoq urzekają prostotą i solidnością wykonania i z pewnością ułatwią utrzymanie łazienki w czystości. Często ostatnio spotykane moduły typu walk-in to nie tylko najnowszy krzyk mody, to uniwersalne rozwiązanie, które dzięki swej funkcjonalności przetrwa w naszym domu przez długie lata.

Na koniec ostatni aspekt aranżacji – nowoczesna łazienka nie musi przytłaczać nadmiarem wielkich i staroświeckich urządzeń. Gdy tylko dobrze się przyjrzymy, spostrzeżemy, iż takie elementy jak wanny typu jaccuzzi tak naprawdę nie są nam potrzebne w codziennym użytkowaniu. Podobnie zresztą jest z nadmiarem szafek i zabudowy. Przestrzenna, nowoczesna łazienka to szkło i kabiny prysznicowe.

Wzornictwo to jedno, ale technologia jest równie ważna

Uniwersalne, przemyślane wzornictwo to oczywiście kolumna podtrzymująca zainteresowanie klientów danym produktem, jednakże za estetyką nowoczesnych pomieszczeń łazienkowych winna iść także doskonała jakość wykonania. Zarówno kabiny prysznicowe narożnikowe, jak i ścianki typu walk-in polskiej firmy Excellent wykonane są z grubego (6 mm) szkła hartowanego, które dla zmniejszenia uciążliwości utrzymania w czystości pokryte zostało specjalną powłoką Clean Control. Codzienne użytkowanie kabin marki Excellent jest więc nie tylko bezpieczne, ale i mniej czasochłonne w trakcie cyklicznego sprzątania łazienki.